Kural Kaplama; 1990 yılında kurulan firmamız 2000 yılına kadar farklı sektörlerde hızmet vermistir. 2000 yılında ahşap sektöründe faali
» Devamı İçin Tıklayınız
Uzun çalışmalar sonucunda web sitemizi özenle hazırlayıp siz değerli müşterilerimizin ürün modellerimizi uzaktan inceleyebiliceğiniz, göze hitap edece

 CEVİZ KÖK
 CEVİZ KÖK

Ticari Adları   : Ceviz kök , Californian Walnut burl ağaç kaplama

Benzeri          : İmbuya kök

Menşei           : Amerikanın Güney Kaliforniya Batı kıyısından Oregona doğru uzanır. Amaç , burada cevizin üretiminin ta kendisidir. Ceviz kök ise sadece çöpe atılacak bir üründür. Amerikada beyaz plantosyon cevizle üretilmeye başlar. Avrupa cevizine Amerikan Cevizi aşılanır. Aşılanan bölgenin altında kök yumruları oluşmaya başlar. Ağaç ceviz üretiminden bitap düştükten sonra yumrular. İkinci üretim olarak kazılarak , alınıp satılır.

Kullanım Yerleri : Değerli mobilya ve iç dekorasyonlarda ceviz kök ağaç kaplaması kullanılır. Büyük çapta otomobil sektöründe aksesuar olarak kullanılır. Ayrıca değerli müzik aletlerinde piyano gibi yerlerde de ceviz kök ağaç kaplaması kullanılmaktadır.

Özellikleri         : Ceviz kök ağaç kaplama az gözlüden yoğun gözlüye doğru değişkendir. Bu daher zaman olduğu gibi beğenilen ve pahalı olanlar sınıfına giriyor demektir.